BATON ROUGE – Nov 30 – Dec 2, 2018

MINI SINGLE SCHOLARSHIPS

JOLI JERNON, Lancaster Dance Academy

ELLE HULIN, Dance Graphics

MADELINE SYON, Jill Listi Dance Studio

MINI YEAR LONG SCHOLARSHIPS

VIRGINIA HALL, Sheffield School of the Dance

RYLANN VIATOR, Jill Listi Dance Studio

CAMILLE CASTRO, Dance Graphics

MINI NATIONAL SCHOLARSHIPS

AINSLEY RICHARD, Dance Graphics

JUNIOR SINGLE SCHOLARSHIPS

SOPHIA RIVERA, Taris School of Dance

IZZY HENDERSON, Northshore Academy of Dance

LANIE PERRIN, Lemoine Academy of Dance

BRIANNA LAM, Jill Listi Dance Studio

LYRRIK MARMILLION, Debbie’s School of Dance

JUNIOR YEAR LONG SCHOLARSHIPS

ANNA SCOTT, Machita Dance Company

BRIELLE BARRAS, Dance Graphics

PAISLEY MYERS, Jill Listi Dance Studio

BELLA CALAIS, Liz Trahan Dance Studio

JUNIOR NATIONAL SCHOLARSHIPS

TATUM DORE´, Dance Graphics

LEAH OLVERA, Faith Dance Studio

TEEN SINGLE SCHOLARSHIPS

ALEX BABIN, DeFrances Academy of Dance

EMILY COOK, Pembo Cieutat Academy of Dance

BRIANNA HALEN, Debbie’s School of Dance

ELENA DISHMAN, Gerald Dishman Academy of Dance

TEEN YEAR LONG SCHOLARSHIPS

ARIANA WATSON, Debbie’s School of Dance

AVA ALSTON, Lemoine Academy of Dance

MAKKI STAFFORD, Revolution Dance Company

AVERY ARENDALL, Sheffield School of the Dance

ASHLEY LANG, Taris School of Dance

TEEN NATIONAL SCHOLARHSIPS

EVAN BURGOS-DUGAS, Taris School of Dance

LAURA JANE KIRKPATRICK, Revolution Dance Company

TEEN BDC SCHOLARSHIPS

TANNAH ZENON, Jill Listi Dance Studio

TEEN EDGE PERFORMING ARTS CENTER SCHOLARSHIP

KIERA HINTON, Sheffield School of the Dance

SENIOR SINGLE SCHOLARSHIPS

ALDYN GREMILLION, Revolution Dance Company

SAVANNAH CARR, Northshore Academy of Dance

SENIOR YEAR LONG SCHOLARSHIPS

SOPHIA HAMEL, Northshore Academy of Dance

MADELEINE BERRIGAN, Northshore Academy of Dance

SENIOR NATIONAL SCHOLARSHIPS

LINDSAY DYE, Sheffield School of the Dance

SENIOR BDC SCHOLARSHIPS

SARAH CHILES, Revolution Dance Company

SENIOR EDGE PERFORMING ARTS SCHOLARSHIP

KYLIE RUIZ, Lemoine Academy of Dance

MINI WCDELITE DANCER RUNNER UP

VIRGINIA HALL, Sheffield School of the Dance

BELLA JACOBS, Sheffield School of the Dance

JEMMA GUIDROZ, Dance Graphics

CAMERON PLOUE, Northshore Academy of Dance

GRAYSON MCMAHON, Northshore Academy of Dance

GIANNA PURPERA, Taris School of Dance

ANNISTON SPRINGMANN, Northshore Academy of Dance

CLAIRE LESAICHERRE, Lemoine Academy of Dance

MINI WCDELITE DANCERS

ISABELLA MALESPIN, Jill Listi Dance Studio

ELLA DONOHUE, MACHITA DANCE COMPANY

ABBEY DWIGHT, Northshore Academy of Dance

KAILYN DEMARCO, Lemoine Academy of Dance

GRACE ORTEGO, Jill Listi Dance Studio

EMMA FONTENOT, Dance Graphics

ANISTYN HERNANDEZ, Jill Listi Dance Studio

ELLA TOUCHETTE, Jill Listi Dance Studio

JULIA HERBERT, Dance Graphics

MINI GENRE ELITE SCHOLARSHIP

LILY RICARD, Taris School of Dance

JUNIOR WCDELITE DANCER RUNNER UP

NATALIE SANCHEZ, Taris School of Dance

GABBY COLLIER, Taris School of Dance

ADDISON ERICKSON, Lancaster Dance Academy

CAROLINE DELHOMME, Dance Graphics

GABBY LATIOLAIS, Dance Graphics

RAINE WILLIS, Lemoine Academy of Dance

ANNIE , Lancaster Dance Academy

CARSYN COUVILLION, Lemoine Academy of Dance

ADELINE ROME, DeFrances Academy of Dance

CALLIE BROUILLETTE, Jill Listi Dance Studio

KALIE KARTSIMAS, Jill Listi Dance Studio

BRIANNA IDUSUYI, Revolution Dance Company

RYLEE RODGERS, Taris School of Dance

MARY-KATE FREDERICK, Revolution Dance Company

MIA CHUSTZ, Northshore Academy of Dance

ANDREW POPE, Debbie’s School of Dance

JUNIOR WCDELITE DANCERS

RILEIGH MASSINGILL, Sheffield School of the Dance

TRISTA BRACKIN, Lancaster Dance Academy

DEASIA JONES, Debbie’s School of Dance

TARYN THOMAS, Taris School of Dance

HANNAH TEMPLET, Machita Dance Company

MARYBLAKE PRITCHARD, Sheffield School of the Dance

ASHLYN PALMER, Taris School of Dance

ADDISON TRAN, Jill Listi Dance Studio

OLIVIA SUTTERFIELD, Sheffield School of the Dance

EVIE WILSON, Taris School of Dance

VIRGINIA KIRKPATRICK, Revolution Dance Company

JUNIOR GENRE ELITE SCHOLARSHIP

CHARLIE PATTERSON, Sheffield School of the Dance

TEEN WCDELITE DANCER RUNNERS UP

GYANNI GRACE, Taris School of Dance

AINSLEY LANDRY, Jill Listi Dance Studio

MAGGY HOPPER, Northshore Academy of Dance

STEPHANIE EGLE, Sheffield School of the Dance

BROOKE CRAWFORD, REVOLUTION DANCE COMPANY

MARY MARTIN YANCE, Sheffield School of the Dance

ELLA KEATON, Sheffield School of the Dance

LILLIE MARTIN, Knox Dance Worx

CASSI SPEZIALE, Pembo Cieutat Academy of Dance

GRACIE PITTS, Sheffield School of the Dance

ELENI KARTSIMAS, Jill Listi Dance Studio

LILLI LAWRENCE, Sheffield School of the Dance

CHARLOTTE FULLER, Revolution Dance Company

EVELYN CARLEY, Revolution Dance Company

TEEN WCDELITE DANCERS

MELODY KENT, Sheffield School of the Dance

DANIELLE JOSEPH, Lemoine Academy of Dance

KATY YANCE, Sheffield School of the Dance

SKYLER SHAH, Revolution Dance Company

SOPHIA BRECHTEL, Northshore Academy of Dance

JALAN LANG, Taris School of Dance

EMMA GEBBIA, Lemoine Academy of Dance

KIRSTIN TRAHAN, Jill Listi Dance Studio

JULIA TOUPS, Jill Listi Dance Studio

CAMILLE VIDRINE, Dance Graphics

KENNITH WOODS, DeFrances Academy of Dance

ANNA MARIA HEBERT, Jill Listi Dance Studio

TEEN GENRE ELITE SCHOLARSHIP

ISABELLA FERRARA, Taris School of Dance

SENIOR WCDELITE DANCER RUNNERS UP

KEELY HALL, Northshore Academy of Dance

KAYLA GANGI, Lemoine Academy of Dance

ANGELLE MARTIN, Northshore Academy of Dance

LIBBY JULIAN, Knox Dance Worx

LANDRY RASE, Northshore Academy of Dance

OLIVIA MURRAY, Northshore Academy of Dance

SENIOR WCDELITE DANCERS

THOMIA GARNER, Northshore Academy of Dance

GABRIELLE BRONNER, Jill Listi Dance Studio

EMMA KING, Northshore Academy of Dance

MOLLEE BEARDEN, Sheffield School of the Dance

GARRISON MCGUGIN, Sheffield School of the Dance

BRAXTON KENT, Sheffield School of the Dance

PAYTON MELANSON, Tokyo The Academy

AVA MOMENZADEH, Revolution Dance Company

HALEY VICKNAIR, Lemoine Academy of Dance

MADELEINE GREENWOOD, Sheffield School of the Dance

TYRONE REESE, Sheffield School of the Dance

SENIOR GENRE ELITE SCHOLARSHIP

TYRONE REESE, Sheffield School of the Dance

MINI OVERALL HIGH SCORE SOLO

ROXIE, Jill Listi Dance Studio

MINI OVERALL HIGH SCORE DUO/TRIO

BIG BLONDER AND BEAUTIFUL, Jill Listi Dance Studio

MINI OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

BEAUTIFUL THING, Lemoine Academy of Dance

MINI CATALYST OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

DIAMONDS, Lancaster Dance Academy

MINI CATALYST OVERALL HIGH SCORE LARGE GROUP

BABY I’M A STAR, Lemoine Academy of Dance

MINI OVERALL HIGH SCORE LARGE GROUP

MATERIAL GIRL, Jill Listi Dance Studio

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE SOLO

AFTER YOU, Sheffield School of the Dance

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE DUO/TRIO

NOT ABOUT ANGELS, Lancaster Dance Academy

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

THE JUMP OFF, Jill Listi Dance Studio

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE LARGE GROUP

A DEEPER LOVE, Sheffield School of the Dance

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE LINE

TOGETHER, Sheffield School of the Dance

JUNIOR OVERALL HIGH SCORE PRODUCTION

SPACE JAM, Sheffield School of the Dance

MINI/JUNIOR ENTERTAINMENT AWARD

AFTER THE FUNCTION, Revolution Dance Company

TEEN CATALYST OVERALL HIGH SCORE SOLO

GIRLS JUST WANT TO HAVE FUN, Pembo Cieutat Academy of Dance

TEEN OVERALL HIGH SCORE SOLO

TAKE SO MUCH, Lemoine Academy of Dance

TEEN CATALYST HIGH SCORE DUO/TRIO

WAVES, Pembo Cieutat Academy of Dance

TEEN OVERALL HIGH SCORE DUO/TRIO

ONE MORE LIGHT, Taris School of Dance

TEEN OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

AMADEUS, Taris School of Dance

TEEN OVERALL HIGH SCORE LARGE GROUP

WHO YOU ARE, Lemoine Academy of Dance

TEEN OVERALL HIGH SCORE LINE

COME TO ME, Sheffield School of the Dance

TEEN OVERALL HIGH SCHORE PRODUCTION

BODY ROCK, Sheffield School of the Dance

JUNIOR/SENIOR ENTERTAINMENT AWARD

AFTER THE FUNCTION, Revolution Dance Company

SENIOR OVERALL HIGH SCORE SOLO

GO HOME, Lemoine Academy of Dance

SENIOR OVERALL HIGH SCORE DUO/TRIO

VANISHING ACT, Lemoine Academy of Dance

SENIOR OVERALL HIGH SCORE SMALL GROUP

GRAND TARANTELLA, Sheffield School of the Dance

SENIOR OVERALL HIGH SCORE LARGE GROUP

HAIL MARY, Northshore Academy of Dance

SENIOR OVERALL HIGH SCORE PRODUCTION

PUTTIN ON THE RITZ, Sheffield School of the Dance

HIGH POINT AWARD

COME TO ME, Sheffield School of the Dance

SOLOBLAST CHAMPION

GO HOME, Lemoine Academy of Dance

STUDIO DANCE GENRE AWARD

Sheffield School of the Dance

TOP OVERALL HIGH SCORE STUDIO SHOWCASE PERFORMER

AFTER THE FUNCTION, Revolution Dance Company

COME TO ME, Sheffield School of the Dance

WHO YOU ARE, Lemoine Academy of Dance

MAPS, Jill Listi Dance Studio

AMADEUS, Taris School of Dance

THROUGH THE LAYERS, Northshore Academy of Dance

CUBED, Debbie’s School of Dance